info@chess.az

+994 50 429 72 99

BU GÜN : MƏMMƏDYAROV-KARLSEN
BU GÜN : MƏMMƏDYAROV-KARLSEN

  CANLI YAYIM LİNKİ : 

         Bu gün Şəmkirdə Vüqar Həşimovun xatirəsinə həsr olunmuş,sayca  5-ci “Shamkir Chess” superturniri start götürəcək. Dünən turnirin rəsmi açılş mərasimində çıxış edən FİDE prezidenti yarış iştirakçılarını salamlayıb və onlara bu turnirdə uğurlar arzulayıb. Daha sonra püşkatma mərasimi keçirilib. Püşkün nəticəsinə görə ilk turda turnirin əsas favoritləri sayılan  Şəhriyar Məmmədyarovla dünya çempionu  Maqnus Karlsen üz-üzə gələcəklər . Qeyd edək ki indiyə qədər keçirilən 4 turnirin cəmi iki qalibi var.Bunlar da məhz Karlsenlə (2014,2015) Məmmədyarovdu (2016,2017).

                                   1-ci tur (19 aprel 2018)

1.Veselin Topalov (Bolqarıstan) –Teymur Rəcəbov (Azərbaycan)

2.Aniş Giri (Hollandiya) –Sergey Karyakin (Rusiya)

3.Dinq Liren (ÇİN) –Radoslav Voytaşek (Polşa)

4.Şəhriyar Məmmədyarov (Azərbaycan)- Maqnus Karlsen (Norveç)

5.David Navara (Çexiya)- Rauf Məmmədov (Azərbaycan)

                                    2-ci tur (20 aprel 2018)

1.Teymur Rəcəbov (Azərbaycan)- Rauf Məmmədov (Azərbaycan)

2.Maqnus Karlsen (Norveç) - David Navara (Çexiya)

3.Radoslav Voytaşek (Polşa) - Şəhriyar Məmmədyarov (Azərbaycan)

4.Sergey Karyakin (Rusiya) - Dinq Liren (ÇİN)

5.Veselin Topalov (Bolqarıstan) - Aniş Giri (Hollandiya)

                                   3-ci tur (21 aprel 2018)

1.Aniş Giri (Hollandiya) - Teymur Rəcəbov (Azərbaycan)

2.Dinq Liren (ÇİN) - Veselin Topalov (Bolqarıstan)

3.Şəhriyar Məmmədyarov (Azərbaycan) - Sergey Karyakin (Rusiya)

4.David Navara (Çexiya) - Radoslav Voytaşek (Polşa)

5.Rauf Məmmədov (Azərbaycan) -  Maqnus Karlsen (Norveç)

                                   4-cü tur (22 aprel 2018)

1. Teymur Rəcəbov (Azərbaycan) - Maqnus Karlsen (Norveç)

2. Radoslav Voytaşek (Polşa) - Rauf Məmmədov (Azərbaycan)

3. Sergey Karyakin (Rusiya) - David Navara (Çexiya)

4. Veselin Topalov (Bolqarıstan)-Şəhriyar Məmmədyarov (Azərbaycan)

5. Dinq Liren (ÇİN) - Aniş Giri (Hollandiya)

                                    5-ci tur (23 aprel 2018)

1. Dinq Liren (ÇİN) - Teymur Rəcəbov (Azərbaycan)

2. Şəhriyar Məmmədyarov (Azərbaycan) - Aniş Giri (Hollandiya)

3. David Navara (Çexiya) - Veselin Topalov (Bolqarıstan)

4. Rauf Məmmədov (Azərbaycan) - Sergey Karyakin (Rusiya)

5. Maqnus Karlsen (Norveç) - Radoslav Voytaşek (Polşa)

                                   6-cı tur (25 aprel 2018)

1. Teymur Rəcəbov (Azərbaycan) - Radoslav Voytaşek (Polşa)

2. Sergey Karyakin (Rusiya) - Maqnus Karlsen (Norveç)

3. Veselin Topalov (Bolqarıstan) - Rauf Məmmədov (Azərbaycan)

4. Aniş Giri (Hollandiya) - David Navara (Çexiya)

5. Dinq Liren (ÇİN) - Şəhriyar Məmmədyarov (Azərbaycan)

                                    7-ci tur (26 aprel 2018)

1.Şəhriyar Məmmədyarov(Azərbaycan)-Teymur Rəcəbov (Azərbaycan)

2. David Navara (Çexiya) - Dinq Liren (ÇİN)

3.  Rauf Məmmədov (Azərbaycan) - Aniş Giri (Hollandiya)

4. Maqnus Karlsen (Norveç) - Veselin Topalov (Bolqarıstan)

5. Radoslav Voytaşek (Polşa) - Sergey Karyakin (Rusiya)

                                    8-ci tur (27 aprel 2018)

1. Teymur Rəcəbov (Azərbaycan) - Sergey Karyakin (Rusiya)

2.  Veselin Topalov (Bolqarıstan) - Radoslav Voytaşek (Polşa)

3. Aniş Giri (Hollandiya) - Maqnus Karlsen (Norveç)

4. Dinq Liren (ÇİN) - Rauf Məmmədov (Azərbaycan)  

5. Şəhriyar Məmmədyarov(Azərbaycan)-  David Navara (Çexiya)

                                      9-cu tur (28 aprel 2018)

1. David Navara (Çexiya) - Teymur Rəcəbov (Azərbaycan)

2.Rauf Məmmədov (Azərbaycan)-Şəhriyar Məmmədyarov(Azərbaycan)

3. Maqnus Karlsen (Norveç) - Maqnus Karlsen (Norveç)

4. Radoslav Voytaşek (Polşa) - Aniş Giri (Hollandiya)

5. Sergey Karyakin (Rusiya) - Veselin Topalov (Bolqarıstan)


Oyunlar Bakı vaxtı ilə saat 15:00 da başlayacaq

chess.az